Copper AllianceTM

Copper AllianceTM

Copper Alliance – al cărui membru este şi ECI – este rețeaua internațională a 27 asociații industriale. Misiunea ei este de a apăra și dezvolta comerţul cuprului, bazat pe performanțele sale tehnice superioare și contribuția la o mai bună calitate a vieții.

Europe

European Copper Institute
Bernard Respaut, Chief Executive
Avenue de Tervueren 168 b10
B-1150 Brussels
Belgium
Tel: +32 (0)2 777 70 70
eci@copperalliance.eu

France

Olivier Tissot
Institut Européen du Cuivre
17 Rue de l’Amiral Hamelin
75016 Paris
France
Tel:  +33 (1) 4225 2567
olivier.tissot@copperalliance.fr

Germany

Michael Sander
Deutsches Kupferinstitut Berufsverband e.V.
Am Bonneshof
540474 Dusseldorf
Germany
Tel:   +49 (211) 4796-313
Fax:  +49  (211) 4796 310
michael.sander@copperalliance.de

Greece

Nikolaos Vergopoulos
Hellenic Copper Development Institute
252 Piraeus Str
177 78 Tavros
Athens
Greece
Tel:  +30 (210) 4898 296
Fax: +30 (210) 4898 311
nick.vergopolous@copperalliance.gr

Hungary

Robert Pinter
Europai Rez Intezet
1053 Budapest
Kepiro u. 9
Hungary
Tel:  +36 (1) 266 4810
Fax: +36 (1) 266 4804
robert.pinter@copperalliance.hu

Italy

Marco Crespi
Istituto Europeo del Rame
Viale Sarca 336
20126 Milano
tel. 335-54.99.371

Tel: +39 (3) 5549 9371

marco.crespi@copperalliance.it

Poland

Michal Ramczykowski
Europejski Instytut Miedzi z o o
ul. Sw. Mikolaja 8-11
50-125 Wroclaw
Poland
Tel:  +48 71 781 2502
Fax: +48 71 781 2504
michal.ramczykowski@copperalliance.pl

Scandinavia

Pia Voutilainen
Scandinavian Copper Development Association
Vaisalantie 2
02130 Espoo
Finland
Tel:  +358 40 59 00 494
Fax: +358 9 412 3022
pia.voutilainen@copperalliance.se

Spain

Diego García Carvajal
Instituto Europeo del Cobre
Dr Fleming 51
28036 Madrid
Spain
Tel:  +34 91 5448 451
Fax: +34 91 5448 884
diego.carvajal@copperalliance.es

United Kingdom

Angela Vessey
Copper Development Association
5 Grovelands Business Centre
Boundary Way
Hemel Hempstead
Hertfordshire
United Kingdom
Tel:  +44 1442 275 705
Fax: +44 1442 275 716
info@copperalliance.org.uk